Vyvraciame mýty: nanovlákna neškodia pokožke

Pamätáte si, s akou nedôverou ste sa pozerali na nástup počítačov, internetu alebo mobilov? Nové technológie na začiatku vždy budia nedôveru a rozpaky - a tak je tomu aj s nanovláknami. Vďaka nášmu článku sa konečne dozviete, ako sa nanovlákna vyrábajú a prečo sú tak užitočné.

obr. 0 nano

Vydajte sa s nanovláknami na cestu okolo sveta

Veľmi úzka niť, ktorú nejde voľným okom vôbec vidieť - to je nanovlákno. Je tak tenké, že si ho pravdepodobne ani nedokážete predstaviť. O trochu viac ako jeden gram vlákna by totiž dokázal obtočiť Zem okolo rovníka - a to je úctyhodných 40 tisíc kilometrov. Nanovlákna sa používajú napríklad:

  • v kozmetických prípravkoch,
  • v medicíne pri raste kmeňových buniek,
  • do okenných sietí na čistenie vzduchu.

 

obr. 1 nano

S nanovláknami sa stretávajú ženy napríklad v sezóne plesov a maškarných, kedy používajú podočnú masku Nano Eye Lift. Maska skvele funguje práve vďaka nanovláknam.

Česi majú leví podiel na výskume nanovlákien

Vlákna, ktoré používame v obľúbenej podočnej maske Nano Eye Lift, sa pripravujú pomocou technológie Nanospider.

Metóda je založená na otáčaní valca v roztoku, z ktorého na povrchu valca priľne tenký film. Pomocou fyzikálnych javov sa vrstvička v hornej časti valca začne zvlákňovať a vznikajú nanovlákna.

Technológiu Nanospider vynašiel český profesor Oldřich Jirsák z Technickej univerzity v Liberci. Takže aj nanovláknové podložky, rovnako ako ostatné produkty NAFIGATE Cosmetics, sa môžu pýšiť českým pôvodom.

obr. 2 nano

Technológia Nanospider bola vynájdená v roku 2003 umožňuje vytvárať nanovlákna vo veľkom.

Nanovlákna v kozmetike uľahčujú prienik účinným látkam

Nanovlákna sú v kozmetike NAFIGATE nenahraditeľné, pretože fungujú ako transportný systém. Vďaka tomu môžu do pokožky vstupovať účinné látky zo séra s kyselinou hyalurónovou a z výživného krému. Je to napríklad:

  • Dvojmolekulová NAFIGATE Kyselina Hylaurónová, ktorá zaisťuje vysokú hydratáciu vo všetkých vrstvách pleti, zlepšuje jej pevnosť a vyhladzuje vrásky.
  • Konopný olej upokojuje podráždenú pleť.
  • Olej z vínnej révy, ktorý bráni starnutiu pleti, je bohatý na vitamín E a vďaka obsiahnutým fenoplastickým zlúčeninám má antioxidačné a protizápalové účinky.

 

Nanovlákna pôsobia len na povrchu pleti, kde vytvárajú podmienky pre pôsobenie aktívnych látok vnútri pokožky.

obr. 3 nano

Svoje babičkovské povinnosti si užijete s úsmevom a krásnou pleťou. O to sa postarajú nanovlákna, ktoré vašej pleti dodajú potrebné živiny z účinných látok.

Chcete sa na niečo opýtať alebo napísať svoj názor na nanovlákna? Tešíme sa na vaše komentáre na Facebooku.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.